Metin2Power s-a inchis, dar vom deschide altul!

Aici puteţi găsi fiecare update/schimbare din joc!
Scrie răspuns
[GF]Toretto
Administrator
Administrator
Nume joc: [GF]Toretto
Caracter: Sura
Level: 250
Breaslă: Metin2Power
Discord: xToretto#0349

Lun Feb 22, 2021 2:32 am

Bună seara !
[Citiți totul cu atenție]
[Voi deschide alt server Metin2, in care toți jucatorii de Metin2Power care au jucat pana in acest moment, vor primi pachete speciale la început pe bază de minute... CITIȚI MAI JOS!
Serverul Metin2Power se va închide in această noapte din motive vizibile, lipsa playerilor.
Îmi pare rău ca vă dau această veste, dar sincer nu are rost sa il țin pentru 10 playeri seara și 3-4 ziua. Avem dedicat destul de mare , pentru 1000 playeri , si costurile sunt destul de măricele.
Îmi asum această decizie, și sincer este vina mea cât și a serverului, pentru plecarea playerilor.
Motivele sunt:
-itemele din item-shop care ofereau un avantaj față de un player normal.(se puteau face si pe joc dar trebuia sa se munceasca puțin, majoritatea nu au avut chef)
-problema in care scotea playerii direct din client ( problemă pentru care am si platit la altii mai pricepuți, si care mi-au spus sa renunt la acest server filles că este " instabil" .
-am observat ca la majoritatea playerilor de servere level 250 nu le mai place sa muncească in 2021, vor cam totul pe tavă.
-uneori am promis unele update-uri la server si nu le-am terminat la data promisă, imi asum această chestie dar sunt oameni.
Serverul a ajuns la 94 playeri on in a 2-a săptămână de la deschidere fără reclama/promovari.
Îmi asum in totalitate daca o sa existe discutii/supărari, dar nu mai avea rost să continui cu el. Vreau sa va mulțumesc tuturor celor care ați fost alaturi de acest server și credeți-mă chiar s-a lucrat la acest server.
De cateva saptamani m-am apucat sa lucrez la alt server de metin2(când am văzut ca actualul o ia in jos). Pe o bază stabilă si curată cu systeme folositoare si cu sugestiile voastre si învățând din greșeli.
El va fi deschis un curând tot cu numele "Metin2Power" https://metin2power.ro/
Toți playerii care au jucat pe vechiul Metin2Power vor primi recompense pe noul server in funcție de minutele jucate pe vechiul server. (Ex recompensă: x1 Cufăr care să conțină: Iteme upgrade/yang/costume/freze /pet s.a.m.d.)
Cererile se vor face aici-> viewtopic.php?f=20&t=68
Donatorii iși vor primii donația in totalitate.
(Exceptie: Cei care si-au vândut itemele pentru care au donat sau cei care nu si-au achitat datoriile față de mine)
Cereri donatori se vor face aici-> viewtopic.php?f=20&t=69
☆Site: https://metin2power.ro/
☆Forum: https://board.metin2power.ro/
☆Discord: https://discord.com/invite/PAwehr4
☆Detalii noul server☆
•Nu vor mai exista in Item-Shop iteme PVP cu bonusuri mai mari față de cele din joc.
(In Item Shop vor exista doar iteme PVM, pachete VIP, peturi, skinuri, costume,freză doar de " frumusete" cu bonusuri exact ca cele din joc.)
•Severul va avea nivel 150, cu rate 1000% de data aceasta fiind PVM-PVP FUN, cu level start 35.(Nivelul va mai crește in timp la update-uri)
•Bonusurile vor fi FIXE, fara nici o variație, rată fierar 100%
•Yang-ul se va face extrem de repede.
•Dmg-ul in PvP a fost gandit in asa fel ca toate caracterele să fie egale și ca un duell să dureze mai mult.
•Evolutiile vor fi:
PVP: Arme: 4 Armuri:4 Acesorii:3
PVM: Arme: 3 Armuri:3 Acesorii:2
•Itemele de upgrade se vor face mult mai repede.
•Nivelul se va face extrem de repede.
•Startul pe server va fi un ușor, nu trebuie a depuneti foarte multă munca sa ajungeți cei mai buni.
•Pe acest server vor exista mici fragmente de pe serverul cel vechi.
•Vor exista peturi, hărți, armuri, arme, costume, freze, mounturi, skinuri arme noi.
•Vor exista eșarfe și curele.
•NU vor exista bonusuri 6-7, alchimie, iteme modate, insoțitori.
•Systeme/Utilizabile: Switchbot(versiunea ce-a nouă), Schimbă culoare skill, Calendar evenimente, Case opening, Schimbă ch, Depozit special upgrade, Auto Pick-up, Doungeon Info, Ascunde Mount/Cal/Animalut, Shop Offline, Search-Shop, Mod Caine, Emotii noi, Emoticoane noi, Battle Pass , System Esarfe, Curele s.a.m.d.
•Evenimente: Eveniment OX, Eveniment Hide, Eveniment Okey, Eveniment PESCUIT JIGSAW, Eveniment Litere, Eveniment PVP, Eveniment King, Eveniment Cufere Clar de Luna s.a.m.d.
☆Imagini sever

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine